Події

ХНМУ долучився до вакцинації в місті та області

ХНМУ долучився до вакцинації в місті та області

12 липня директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов та проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Резуненко завітали у Центр вакцинації населення, розташований на базі НДІ гігієни праці та профзахворювань ХНМУ (вул. Трінклера, 6).

Так, Максим Хаустов, відповідаючи на питання представників засобів масової інформації, зазначив, що Департамент охорони здоров’я ХОДА спільно з медичним вишем відкрили Центр вакцинації 10 липня, і відтоді він потужно працює. «Сюди приходять наші мешканці за власним бажанням або звертаються цілими організаціями, і ми проводимо їм вакцинацію. Саме цей Центр відрізняється сучасністю, зручним розташуванням та можливістю отримати інформаційну допомогу від студентів-волонтерів Студентського самоврядування ХНМУ», – зазначив очільник Департаменту.

Зі свого боку Юрій Резуненко відзначив активну співпрацю ХНМУ з Департаментами охорони здоров’я ХОДА та Харківської міської ради. Зокрема, проректор підкреслив, що на сьогодні близько 60 студентів-волонтерів долучилися до проведення вакцинації населення Харкова та Харківської області. Для цього в університеті відкрито тимчасовий навчальний центр, де протягом 3 місяців понад 120–130 здобувачів освіти та лікарів-інтернів пройдуть навчання та будуть задіяні у роботі пунктів щеплення, а також у складі мобільних бригад.

Окремо було відзначено величезну роботу, яку провів Харківський національний медичний університет з підготовки волонтерів. Адже добровільні помічники – це студенти старших курсів, які вивчали внутрішню медицину, інфекційні хвороби, епідеміологію, медичну психологію. Вони знають про що розповідати, як донести інформацію, володіють знаннями про вакцини та вакцинацію, також повідомляють про розташування пунктів щеплення. Крім того, волонтери роздаватимуть інформаційні буклети з QR-кодом на сайт МОЗ України, де можна знайти всю необхідну інформацію щодо вакцинації та вакцини, етапів вакционування, також надаватимуть QR-код з інтерактивною картою міста Харкова, де будуть зазначені діючі на сьогодні Центри вакцинації населення з актуальною інформацією щодо їх роботи.

Довідка

Усього в місті відкрито 5 Центрів вакцинації населення, за вихідні дні у Центрах вакциновано 768 осіб.

На сьогодні всього щеплена 206 931 особа, із них першою дозою – 389, а другою – 176.

У місті щоденно працюватимуть 2 Центри: по вул. Кооперативній, 28 А та вул. Трінклера, 6 з 9.00 до 16.00.